Эртага академик лицейларга кириш тест синовлари бўлиб ўтади. Бу ҳақда Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги хабар бермоқда.
2023-2024 ўқув йили учун академик лицейларга кириш тест синовлари 24 июль куни икки сменада ўтказилади. Бунда:
1 смена — 09:00 (имтиҳонга етиб келиш вақти — 07:30) да;
2 смена — 15:00 (имтиҳонга етиб келиш вақти — 13:30) да бошланади.
Талабгорлар қачон, қаерда тест синовида иштирок этишини my.edu.uz сайти орқали шахсий кабинетидан билишлари ва рухсатномани юклаб олишлари мумкин.
Талабгорлардан тест синови ўтказиладиган ҳудудга белгиланган вақтдан кечикмаган ҳолда шахсини тасдиқловчи ҳужжат ва тест синовида иштирок этиш учун рухсатнома билан келиш сўралади.
Ушбу жараёнларни шаффоф ва адолатли ўтказиш мақсадида ота-оналар ва кенг жамоатчилик учун тест синовларини исталган жойдан test2023.uz платформасида онлайн кузатиш имконияти яратилган.

Завтра пройдут вступительные экзамены в академические лицеи. Об этом сообщает Министерство высшего образования, науки и инноваций.
Вступительные испытания в академические лицеи на 2023-2024 учебный год пройдут 24 июля в две смены. А именно:
- 1 смена — в 9:00 (в 7:30 необходимо быть на месте);
- 2 смена — в 15:00 (в 13:30 необходимо быть на месте).
Абитуриенты могут узнать, когда и где они будут принимать участие в тестировании, из личного кабинета на сайте my.edu.uz и скачать разрешение.
Абитуриентам необходимо прийти с документом, удостоверяющим личность и распечатанным пропуском.
Для того чтобы проводить эти процессы прозрачно и справедливо, родители и широкая общественность имеют возможность контролировать тесты из любого места в режиме онлайн через платформу test2023.uz.