Энди мактаб ва боғча атрофида тезлик махсус мосламалар ёрдамида назорат қилинади - Ta’lim / Образование
Энди мактаб ва боғча атрофида тезлик махсус мосламалар ёрдамида назорат қилинади
Йўл ҳаракати қоидаларига кўра, мактаб ва мактабгача таълим ташкилотлари олдида транспорт воситалари тезлигини соатига 30 километрдан оширмасдан ҳаракатланишга рухсат этилади.
Endi maktab va bog‘cha atrofida tezlik maxsus moslamalar yordamida nazorat qilinadi
Энди мактаб ва мактабгача таълим ташкилотлари атрофида, тезлик чегараси 30 км/соат қилиб белгиланган ҳудудларда тезликни ошириш ҳолати қоидабузарликларни аниқловчи махсус қурилмалар томонидан аниқланиши амалиётга жорий қилинади. Бу ҳақда 5 октябр куни Ички ишлар вазирлиги Жамоат хавфсизлиги департаменти Йўл ҳаракати хавфсизлиги хизмати (ЙҲХХ) хабар берди.
Қайд қилинишича, йўл ҳаракати қоидаларига кўра, тегишли йўл белгилари ўрнатилган мактаб ва мактабгача таълим ташкилотлари олдидаги йўлларда транспорт воситалари тезлигини соатига 30 километрдан оширмасдан ҳаракатланишга рухсат этилади.
Аввалроқ, қоидабузарликларни аниқловчи махсус қурилмалар ҳайдовчиларнинг транспорт воситасини бошқаришида хавфсизлик камаридан фойдаланиш қоидаларини бузиши каби қоидабузарликларни ҳам аниқлаши жорий қилингани ҳақида хабар берилган эди.

Теперь скорость возле школ и детских садов будет контролироваться с помощью специальных устройств - Ta’lim / Образование
Теперь скорость возле школ и детских садов будет контролироваться с помощью специальных устройств
Согласно правилам дорожного движения, максимальная скорость транспорта перед школами и детсадами не должна превышать 30 км/ч.
Теперь возле школ и дошкольных образовательных организаций, на участках, где установлен скоростной режим до 30 км/ч, превышение скорости будут фиксировать специальные устройства. Об этом 5 октября сообщили в Службе безопасности дорожного движения Департамента общественной безопасности МВД.
Отмечается, что согласно ПДД, на дорогах в районе школ и дошкольных образовательных организаций, где установлены соответствующие дорожные знаки, разрешается движение транспортных средств со скоростью не более 30 километров в час.
Ранее сообщалось о вводе контроля для выявления таких нарушений, как несоблюдение правил использования ремней безопасности во время управления транспортным средством.