Akademik litsey pedagoglari uchun attestatsiyaning 2-bosqichi qachon o‘tkaziladi? - Ta’lim / Образование
Akademik litsey pedagoglari uchun attestatsiyaning 2-bosqichi qachon o‘tkaziladi?
Akademik litsey va professional taʼlim muassasalari pedagoglari uchun attestatsiyaning ikkinchi bosqichi 20—24-may kunlari o‘tkaziladi. Bu haqda Pedagog kadrlar attestatsiyasi bo‘limi xabar bermoqda.
Akademik litsey pedagoglari uchun attestatsiyaning 2 bosqichi qachon o‘tkaziladi?
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining tegishli buyrug‘i bilan pedagog.edu.uz sayti orqali onlayn ro‘yxatdan o‘tgan akademik litsey va professional taʼlim muassasalari pedagog kadrlari uchun attestatsiyaning ikkinchi bosqichi test shaklida joriy yilning 20—24-may kunlari belgilangan grafikka asosan o‘tkaziladi.
Test sinovlari markazlashgan holda har bir hududda tashkil etilgan kompyuterli xonalarda olib boriladi.
Talabgorlar imtihon joyi, kuni va aniq vaqtini pedagog.edu.uz saytidagi shaxsiy kabineti orqali aniqlashlari va ruxsatnomani yuklab olishlari mumkin.
Talabgorlardan test sinoviga belgilangan vaqtdan kamida bir soat oldin shaxsini tasdiqlovchi hujjat (pasport yoki ID-karta) va ruxsatnoma bilan kelishlari so‘raladi.

Второй этап аттестации педагогов Академического лицея и профессиональных образовательных учреждений пройдет с 20 по 24 мая текущего года. Об этом сообщает отдел аттестации педагогических кадров.
Второй этап аттестации педагогических кадров академических лицеев и профессиональных учебных заведений, зарегистрированных в режиме онлайн через сайт pedagog.edu.uz соответствующим приказом Министра высшего образования, науки и инноваций, состоится 20-24 мая текущего года в форме тестирования по установленному графику.
Тестирование проводится централизованно в компьютерных залах, организованных в каждом регионе.
Кандидаты могут узнать место, день и точное время экзамена, идентифицировать и скачать разрешение через личный кабинет на сайте pedagog.edu.uz.
Кандидаты должны прийти на тест не менее чем за час до назначенного времени с документом, удостоверяющим личность (паспорт или ID карта), и разрешением.