Vazir jamg‘armasi hisobidan har oyda beriladigan ustamalarga davogarlik qilayotgan o‘qituvchilar uchun fanlar sinov oʻtkaziladigan sana va manzillar e’lon qilindi.
Maktabgacha va maktab taʼlimi vazirining tegishli buyrugʻi bilan joriy yilda Vazir jamgʻarmasi hisobidan har oylik ustama olish uchun 1-bosqich (test) sinov jarayonlari 25-fevral kuni oʻtkazilishi belgilandi.
Bunda nomzodlarning oʻzi dars beradigan umumtaʼlim fani boʻyicha bilim darajasi baholanadi. Test sinovlari (40 ta) uchun 100 daqiqa vaqt ajratiladi. Har bir toʻgʻri javob uchun 2,5 ball beriladi.
Test sinovi natijalariga koʻra, maksimal ballning 80 foizi yoki undan yuqori natija koʻrsatgan nomzodlar keyingi bosqichga yoʻl oladi.
Nomzod pedagoglar ushbu havola orqali o‘z JSHSHIR (jismoniy shaxsning shaxsiy identifikasiya raqami)ini kiritib, 1-bosqich sinovi uchun tayyorlangan namunaviy test savollari bilan tanishishi mumkin.
Eslatib o‘tamiz: Maktabgacha va maktab taʻlimi vaziri jamgʻarmasi hisobidan joriy yilda har oylik ustama toʻlanadigan malakali pedagog kadrlarning cheklangan soni (yillik) 1 500 nafar etib belgilangan.
Yakuniy natijalarga koʻra, eng yuqori ball toʻplagan malakali pedagog kadrlarga mehnatga haq toʻlash eng kam miqdorining 5,5 baravari miqdorida har oylik ustama toʻlanadi.

Даты и места проведения тестирования для претендентов на получение надбавки из Фонда министра - Ta’lim / Образование
Даты и места проведения тестирования для претендентов на получение надбавки из Фонда министра
Объявлены даты и места проведения тестов для учителей, претендующих на ежемесячные надбавки из Фонда министра.
Соответствующим приказом Министра дошкольного и школьного образования определено, что первый этап тестирования на получение ежемесячной надбавки из Фонда министра состоится 25 февраля текущего года.
При этом оценивается уровень знаний кандидатов по преподаваемому ими общеобразовательному предмету. На выполнение тестовых заданий (40) отводится 100 минут. За каждый правильный ответ начисляется 2,5 балла.
По результатам тестирования кандидаты, набравшие 80% и более от максимального балла, перейдут на следующий этап.
Преподаватели-кандидаты могут ввести свой ПИНФЛ (личный идентификационный номер физического лица) по этой ссылке, чтобы ознакомиться с образцами тестовых вопросов, подготовленных для первого этапа.
Напоминаем: Ограниченное количество квалифицированных учителей (ежегодно), которые в этом году будут получать ежемесячную премию из Фонда министра дошкольного и школьного образования, установлено на уровне 1500 педагогов.
По итогам конкурса квалифицированным учителям, набравшим наибольшее количество баллов, будет выплачиваться ежемесячная надбавка в размере 5,5 минимальных размеров оплаты труда.
Тестирование будет проводиться в режиме реального времени онлайн на платформе «test.uzedu.uz» в следующих региональных локациях.