Энди мактаб директори ўринбосарлари моддий рағбатлантириб борилади - Ta’lim / Образование
Маълум қилинишича, Мактабгача ва мактаб таълими вазирлиги, Ёшлар ишлари агентлиги ва Ёшлар иттифоқи томонидан навбатдаги қўшма қарор имзоланган.
Энди мактаб директори ўринбосарлари моддий рағбатлантириб борилади
Унга кўра, мактаб директорининг маънавий-маърифий ишлар бўйича ўринбосарлари фаолиятини Ёшлар агентлиги ва Ёшлар иттифоқи билан ҳамкорлигини кучайтириш чора-тадбирлари белгиланган бўлиб, мазкур йўналишда энг яхши наъмунали директор ўринбосарларини ҳар чоракда Ёшлар ишлари агентлиги томонидан республика бўйича 200 нафаргача директор ўринбосари ҳар чоракда базавий ҳисоблаш миқдорининг 10 бараваригача рағбатланиб борилади.
Шунингдек, директор ўринбосари умумий ўрта таълим мактаблари директори ҳамда туман(шаҳар) ёшлар ишлари бўлими бошлиғи лавозимларига тавсия этилади.

Лучшие заместители директора школы будут получать материальное поощрение - Ta’lim / Образование
Сообщается, что Министерство дошкольного и школьного образования, агентство по делам молодежи и союз молодежи подписали совместное постановление.
Лучшие заместители директора школы будут получать материальное поощрение
В соответствии с этим постановлением установлены меры по укреплению взаимодействия заместителя директора школы по духовно-просветительской работе с Агентством по делам молодежи и Союзом молодежи, поощряя лучших примерных заместителей директора в этом направлении каждую четверть агентством по делам молодежи до 200 заместителей директора по республике в размере до 10-кратного базового расчета.
Также заместитель директора будет рекомендован на должности директора школ общего среднего образования и начальника отдела по делам молодежи района (города).