2023−2024 ўқув йили учун ОТМларга қабул квотаси тасдиқланди. Бу ҳақда Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги хабар бермоқда.
Давлат олий таълим муассасаларига ўқишга қабул қилиш жараёнларини мувофиқлаштириш бўйича давлат комиссиясининг тегишли баёни билан бакалавриат ва магистратуранинг давлат буюртмаси ва тўлов-контракт асосида ўқишга қабул қилиш параметрларининг таълим йўналишлари ва ўқитиш тиллари бўйича тақсимоти тасдиқланди.
Қуйида таълим йўналишлари ва ўқитиш тиллари кесимида қабул квоталари билан тўлиқ танишиб чиқишингиз мумкин.

Утверждены параметры по приёму в вузы Узбекистана - Ta’lim / Образование
Утверждены параметры по приёму в вузы Узбекистана. Об этом сообщили в Министерстве высшего образования, науки и инноваций.
Утверждены параметры по приёму в вузы Узбекистана
Соответствующим заявлением Государственной комиссии по координации процессов приема в государственные высшие учебные заведения утверждено распределение параметров приема в бакалавриат и магистратуру по направлениям образования и языкам обучения на основе государственного заказа и оплаты по контракту.
Ниже вы можете полностью ознакомиться с квотами приема в разрезе областей обучения и языков обучения.