Jismoniy tarbiya o‘qituvchilari uchun amaliy imtihon oʻtkaziladigan manzillar va aniq sanalar eʼlon qilindi - Ta’lim / Образование
Jismoniy tarbiya o‘qituvchilari uchun amaliy imtihon oʻtkaziladigan manzillar va aniq sanalar eʼlon qilindi
Jismoniy tarbiya o‘qituvchilari uchun amaliy imtihon oʻtkaziladigan manzillar va aniq sanalar eʼlon qilindi.
Jismoniy tarbiya fani oʻqituvchilari yangi tartib asosida toifa olishadi
Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi hamda Sport vazirligining 2026 yil 7 apreldagi tegishli qo‘shma qarorida umumiy o‘rta ta’lim tashkilotlarining jismoniy tarbiya fani pedagog kadrlarining o‘quv fanidan malaka sinovlari amaliy imtihoni Sport vazirligi tomonidan o‘tkazilishi belgilangan.
ushbu amaliy imtihon sinovlari joriy yilning 12 — 20 may kunlari o‘tkazilishi belgilandi.
Amaliy imtihonlarda ishtirok etish uchun shaxsni tasdiqlovchi hujjat talab qilinadi.
📆Mazkur imtihonlarni o‘tkazish manzillari hamda tegishli sanalar bilan quyida batafsil tanishishingiz mumkin:
Jismoniy tarbiya fani oʻqituvchilari uchun ikkinchi bosqich – amaliy imtihon uchun jami 60 ball, shundan jismoniy tayyorgarlik darajasi normativlari boʻyicha – 20 ball, sport turlari boʻyicha mashqlar texnikasi – 40 ball beriladi.
Jismoniy tarbiya fani oʻqituvchilari uchun amaliy imtihon sinovlarining jismoniy tayyorgarlik darajasi normativlari hamda sport turlari boʻyicha mashqlar texnikasi va baholash mezonlari bilan quyidagi fayl orqali tanishingiz mumkin.

Объявлены адреса и даты проведения практического экзамена для учителей физического воспитания.
В соответствующем совместном постановлении Министерства дошкольного и школьного образования и Министерства спорта от 7 апреля 2026 года установлено, что практический экзамен квалификационных испытаний по учебному предмету для педагогических кадров по физической культуре организаций общего среднего образования проводится Министерством спорта.
Практические экзаменационные испытания будут проведены с 12 по 20 мая текущего года.
Для участия в практических экзаменах требуется документ, удостоверяющий личность.
С адресами проведения данных экзаменов, а также соответствующими датами вы можете подробно ознакомиться ниже:
Для учителей физической культуры на втором этапе — практическом экзамене — предусмотрено в общей сложности 60 баллов, из которых 20 баллов начисляются за нормативы уровня физической подготовленности, а 40 баллов — за технику выполнения упражнений по видам спорта.
С нормативами уровня физической подготовленности, а также с техникой выполнения упражнений по видам спорта и критериями оценивания практических экзаменационных испытаний для учителей физической культуры вы можете ознакомиться в следующем файле.