Жорий йил 2 февраль куни Ражабов Сардор Бахтиёрович ҳамда Боқиев Фарҳод Эсанович Мактабгача ва мактаб таълими вазири ўринбосари лавозимига тайинланди.
Сардор Ражабов тайинловга қадар Мактабгача ва мактаб таълими вазирлигининг, Таълим сифатини баҳолаш, лицензиялаш ва аккредитациялаш департаменти директори лавозимида фаолият юритиб келаётганди. Вазирликдаги фаолиятини бошлашдан аввал эса собиқ Давлат тест маркази директорининг ўринбосари лавозимида ишлаган.
Фарҳод Боқиев эса тайинловга қадар Сенатнинг Ахборот сиёсати ва давлат органларида очиқликни таъминлаш масалалари қўмитаси раиси ўринбосари лавозимида фаолият юритган.
Ундан аввал эса АОКАнинг Сирдарё вилояти бошқармаси бошлиғи сифатида фаолият юритган, 2020 йилнинг 17 январида Сенат аъзолигига сайланган эди.

В Министерстве дошкольного и школьного образования произведены кадровые перестановки.
На должность заместителей министра дошкольного и школьного образования утверждены Раджабов Сардор Бахтиярович и Бакиев Фарход Эсанович. Об этом сообщает УзА.
Отмечается, что Сардор Раджабов до назначения занимал должность директора Департамента оценки качества образования, лицензирования и аккредитации МДШО. До того, как начать свою карьеру в министерстве, он занимал должность заместителя директора Государственного центра тестирования.
Фарход Бакиев до назначения занимал должность заместителя председателя Комитета Сената по вопросам информационной политики и обеспечения открытости в государственных органах. Ранее занимал пост главы управления АИМК по Сырдарьинской области, был избран в члены сената 17 января 2020 года.