11-sinflar uchun Davlat tili (O’zbek tili) fanidan yakuniy davlat attestatsiyasi namunaviy test variantlari aniqlandi
Maktabgacha va maktab taʼlimi vazirligi tomonidan maxsus sayt orqali 11-sinf bitiruvchilari uchun Davlat tili (O’zbek tili) fanidan o‘tkaziladigan namunaviy test variantlarini aniqlash bo‘yicha qur’a tashlandi.
Bunda o‘quvchilar 7 va 6 variantlar asosida imtihon topshirishlari ma’lum bo‘ldi.
Eslatma: Shu bilan birga, bu yildan boshlab har bir o‘quvchiga A4 formatdagi 3 dona qog‘oz blankalar tarqatiladi.
11-sinflar yakuniy attestatsiyasi uchun e’lon qilingan baza topshiriqlaridan variantlar qayta shakllantiriladi.
Yakuniy davlat attestatsiyalarini o‘tkazish va baholash mezonlari hududiy boshqarmalar orqali barcha umumiy o‘rta ta‘lim maktablariga yetkaziladi.

Определены примерные варианты тестирования итоговой государственной аттестации по узбекскому языку для 11 классов.
Министерство дошкольного и школьного образования провело жеребьевку по определению примерных вариантов тестирования по предмету узбекский язык для учащихся 11 классов через специальный сайт.
Стало известно, что учащиеся будут сдавать экзамен по 7 и 6 вариантам.
Напоминание: При этом, начиная с этого года, каждому ученику будут раздаваться по 3 листа формата А4.
Если раньше каждый ученик писал в 12-страничной тетради, то теперь в таком случае нет необходимости.
Варианты из опубликованных базовых заданий для итоговой аттестации в 11 классах будут заново сформированы.
Итоговые государственные аттестационные и оценочные критерии будут доставлены во все общеобразовательные школы через региональные отделения.