Kasbiy (ijodiy) imtihonlar 5–19-iyul kunlari o‘tkaziladi. Bu haqda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi matbuot xizmati xabar berdi.
2024/2025-o‘quv yili qabulida kasbiy (ijodiy) imtihoni mavjud bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga ro‘yxatdan o‘tgan abituriyentlar uchun imtihonlar respublika bo‘yicha 2024-yil 5–19-iyul kunlari 53 ta oliy ta’lim muassasasida o‘tkazilishi belgilandi.
Kasbiy (ijodiy) imtihonning aniq sanasi, vaqti va manzili har bir abituriyentning my.uzbmb.uz saytidagi shaxsiy kabinetiga yuborildi.
Yuqoridagilarni inobatga olib, abituriyentlardan:
— o‘zlarining shaxsiy kabinetlari orqali kasbiy (ijodiy) imtihonlarda ishtirok etish ruxsatnomasini yuklab olishlari;
— ruxsatnomada belgilangan muddat va manzilga imtihon boshlanishidan bir soat oldin yetib borishlari so‘raladi.

Профессиональные (творческие) экзамены пройдут 5-19 июля. Об этом сообщила пресс-служба Министерства высшего образования, науки и инноваций.
При приеме на 2024/2025 учебный год установлено, что экзамены для абитуриентов, поступающих на направления бакалавриата, имеющие профессиональный (творческий) экзамен, будут проводиться в 53 высших учебных заведениях республики с 5 по 19 июля 2024 года.
Точная дата, время и адрес профессионального (творческого) экзамена были отправлены в личный кабинет каждого поступающего на сайте my.uzbmb.uz.