Информатика фанидан имтиҳон саволлари (2023) - Ta’lim / Образование
Имтиҳон материаллари ва тавсиялар Республика таълим маркази ҳузуридаги илмий-методик кенгашининг 2023 йил 27 мартдаги навбатдан ташқари йиғилишида муҳокама қилиниб, нашрга тавсия этилган. Умумий ўрта таълим муассасалари методбирлашмалари босқичли назорат имтиҳони материалларига 15–20% гача ўзгартиришлар киритиши мумкин.
Имтиҳон топшириқлари 9-синф учун умумий ўрта таълим мактабларидаги 8-, 9-синф “Информатика ва ахборот технологиялари” дарслигидаги мавзуларини қамраб олган бўлиб, саволлар 8-, 9-синф (2020-йил) дарслиги асосида тузилган. Билетларда 3 та топшириқ бўлиб, 2 та топшириқ назарий ва 1 та топшириқ амалий иш шаклидан иборат. Ўқувчиларга танлаган билет топшириқларини бажариш учун жами 50 дақиқа вақт берилади.
Информатика
Имтиҳон топшириқлари умумий ўрта таълим мактабларидаги 5−11−ўқув дастуридаги мавзуларни қамраб олган ва 6-, 7-синф (2017-йил), 8-, 9-синф (2015-йил), 10-синф (2017-йил) ҳамда 11-синф (2018-йил) дарсликлари асосида тузилган. Билетларда 3 тадан топшириқ бўлиб, 1 та топшириқ назарий ва 2 та топшириқ амалий иш шаклидан иборат. Ўқувчиларга танлаган билет топшириқларини бажариш учун жами 60 дақиқа вақт берилади.

Школьные экзаменационные билеты по информатике (2023) - Ta’lim / Образование
В данной методической разработке содержатся рекомендации по проведению итоговой государственной аттестации. Каждый экзаменационный билет итоговой Государственной аттестации для 9-х классов охватывает темы из учебного плана 8 и 9 классов по информатике и информационным технологиям в общеобразовательных школах, а вопросы основаны на учебниках для 8 и 9 классов (2020 г.).
В каждом билете по 3 задания: 2 теоретических и 1 практическое задание. На подготовку по выбранному билету ученику даётся время (50 минут).
В данной методической разработке содержатся рекомендации по проведению итоговой государственной аттестации.
Вопросы составлены на основании учебников 6, 7 классов (2017 г.), 8 классов, 9 классов (2015г.), 10 классов (2017 г.) и 11 класса (2018 г.). В каждом билете по 3 задания: 1 теоретическое и 2 практических задания. На подготовку по выбранному билету ученику даётся время (60 минут).