Mening maktabim loyihasiga start berildi
“Mening maktabim” loyihasini oʻtkazish tartibi, jumladan, loyihalarni shakllantirish, ularni saralab olish, ovoz berish hamda gʻoliblarni aniqlash jarayonlari bilan quyidagi infografikalar orqali batafsil tanishishingiz mumkin.
“Ochiq budjet” portalida maktabingizdagi o‘zingiz muhim deb bilgan loyihaga ovoz bering!
Iqtisodiyot va moliya vazirligi 2025-yil uchun “Ochiq budjet” portalida jamoatchilik ishtirokida o‘tkaziladigan loyihalar taqvimi e’lon qilgan edi.
Taqvimga ko‘ra, yanvar oyida 2024−2025-o‘quv yili uchun “Mening maktabim” loyihasi bo‘lib o‘tadi. Ovoz berish 13−17-yanvar kunlari o‘tkaziladi.
Loyihaning 2025−2026-o‘quv yili uchun mavsumi oktyabr oyiga mo‘ljallangan. Loyihalarni kiritish 1−10-oktyabrda, ovoz berish esa 21−30-oktyabr kunlari bo‘ladi.
“Tashabbusli budjet”ning birinchi mavsumiga 1-fevral kuni start beriladi. Ovoz berish jarayoni 11-martdan 20-martgacha davom etadi, g‘oliblari 21-mart kuni — Navro‘z bayramida e’lon qilinadi.
Ikkinchi mavsum esa 15-iyulda boshlanadi. G‘olib loyihalar 1-sentabr kuni — Mustaqillik bayramida ma’lum bo‘ladi.
“Mening bog‘cham” loyihasi esa 1−10-iyun kunlari o‘tkaziladi.
Iqtisodiyot va moliya vazirligining “Gazeta.uz”ga ma’lum qilishicha, “Mening yo‘lim” loyihasi “Tashabbusli budjet”ning birinchi mavsumiga qo‘shib o‘tkaziladi.

Сегодня, 13 января, стартовал этап голосования в рамках проекта «Моя школа». Данный процесс продлится до 17 января текущего года.
С процедурой проведения проекта «Моя школа», включая процессы формирования проектов, их отбора, голосования и определения победителей, вы можете подробно ознакомиться в приведенной ниже инфографике.
Проголосуйте за проект в своей школе, который вы считаете важным, на портале “Open budjet”!
Министерство экономики и финансов опубликовало календарь проектов с участием общественности на портале “Открытый бюджет” на 2025 год.
Согласно календарю, в январе состоится проект “Моя школа” на 2024-2025 учебный год. Голосование пройдет с 13 по 17 января.
Сезон проекта на 2025-2026 учебный год запланирован на октябрь. Внесение проектов состоится с 1 по 10 октября, а голосование с 21 по 30 октября.
Первый сезон «Инициативного бюджета» стартует 1 февраля. Голосование продлится с 11 по 20 марта, а победители будут объявлены 21 марта — во время праздника Навруз.
А второй сезон стартует 15 июля. Победившие проекты будут объявлены 1 сентября — в День независимости.
Проект «Мой детский сад» пройдет с 1 по 10 июня.
В Министерстве экономики и финансов «Газете.uz» сообщили, что проект «Мой путь» пройдет одновременно с первым сезоном «Инициативного бюджета».