Таътил муддати мактабнинг педагогик кенгаш қарори асосида белгиланади. Бу ҳақда Мактаб ва мактабгача таълим вазирлиги эслатди.
Вазирлар Маҳкамасининг 2017 йил 15 мартдаги 140-сонли қарори билан тасдиқланган Низомда умумий ўрта таълим мактабларида 1-синф ўқувчиларига қўшимча таътил белгиланиши назарда тутилган. Бу ҳақда Мактаб ва мактабгача таълим вазирлиги матбуот хизмати раҳбари Дилфуза Собирова эслатиб ўтди.
Низомга кўра, 1-синф ўқувчилари учун феврал ойи давомида қўшимча бир ҳафталик таътил берилади. Таътил муддати мактабнинг педагогик кенгаш қарори асосида белгиланади.

Первоклассники Узбекистана получат дополнительные каникулы в феврале | idum.uz
Точные даты и период каникул определят педсоветы школ. Об этом напомнили в Министерстве дошкольного и школьного образования.
Первоклассники Узбекистана получат дополнительные каникулы в феврале
Положением, утвержденным постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 15 марта 2017 года № 140, предусмотрено назначение дополнительных каникул учащимся 1-го класса общеобразовательных средних школ, сообщила пресс-секретарь Министерства дошкольного и школьного образования Дильфуза Собирова.
Согласно положению, в феврале для учащихся 1-го класса устанавливается дополнительная неделя каникул.