Zamonaviy texnologiyalar o‘quvchilarga ixtisoslashtirilgan ta’lim muassasalariga kirish uchun tayyorgarlik ko‘rishda yangi imkoniyatlar ochmoqda.
eMaktab.Smart platformasida o’yinga o’xshatilgan onlayn-mashqlar yordamida kirish imtihonlariga tayyorlikni tekshiruvchi noyob imkoniyat yaratildi.
Real savollarga asoslangan test jarayoni
Onlayn-mashqlar Prezident taʼlim muassasalari Agentligi tomonidan taqdim etilgan rasmiy real imtihon savollariga asoslangan.
eMaktab – hech qanday cheklovlarsiz sinov testlarini taklif qiladigan yagona rasmiy manbadir. Endilikda har bir o‘quvchi o‘z bilimi va tayyorgarlik darajasini tekshirib ko‘rishi mumkin.
Onlayn-mashqlarning asosiy afzalliklaridan biri bu testlarni bir necha marotaba bajarish mumkinligi. Bu esa o‘quvchilar uchun quyidagi imkoniyatlarni yaratdi:
— test sinov mexanizmini anglash;
— haqiqiy imtihondan o‘tish uchun zarur bo‘lgan taxminiy vaqtni bilib olish;
— imtihon oldidan hayajonni kamaytirish;
— o‘quv yurtiga kirish imkoniyatini oshirish.
Testlar o‘zbek, qoraqalpoq va rus tillarida taqdim etiladi.
Loyiha Maktabgacha va maktab taʼlimi vazirligi bilan yaqin hamkorlikda yaratilgan, bu uning sifati va taʼlim standartlariga muvofiqligini kafolatlaydi.
Onlayn-mashqlar oldingi yillardagi test savollariga va eksklyuziv tarzda 2024-yil savollariga asoslangan.
Tayyorgarlikni qanday boshlash kerak?
Tayyorgarlikni boshlash uchun smart.emaktab.uz saytiga o‘tish, eMaktab foydalanuvchi nomi va parol yordamida tizimga kirish, kurslar bo‘limiga o‘tish va kerakli mashqni xarid qilish.
Onlayn-mashqlar bilan ishlash haqidagi batafsil ma’lumotni video ko‘rsatmalar yordamida ko‘rish mumkin:

Современные технологии открывают перед учащимися новые возможности для подготовки к поступлению в специализированные образовательные учреждения.
На платформе eMaktab.Smart появилась уникальная возможность проверить свои знания и готовность к вступительным экзаменам с помощью геймифицированных онлайн-тренажеров.
Тестирование на основе реальных вопросов
Онлайн-тренажеры основаны на официальных вопросах реальных экзаменов, предоставленных Агентством Президентских образовательных учреждений.
eMaktab — единственный официальный ресурс, предлагающий пробное тестирование без каких-либо ограничений. Теперь каждый учащийся может проверить свои знания и уровень подготовки к поступлению.
Одним из ключевых преимуществ онлайн-тренажеров является возможность многократного прохождения тестов. Это позволяет ученикам:
— понять механизм тестирования;
— прогнозировать время, необходимое для прохождения реального экзамена;
— снизить уровень волнения перед экзаменом;
— повысить шансы на поступление.
Тесты представлены на узбекском, каракалпакском и русском языках.
Проект был создан в тесном сотрудничестве с Министерством дошкольного и школьного образования, что гарантирует его качество и соответствие образовательным стандартам.
Онлайн-тренажеры основаны на тестовых вопросах прошлых лет и, эксклюзивно, на вопросах 2024 года.
Как начать подготовку?
Для того чтобы начать подготовку, достаточно пройти по адресу smart.emaktab.uz, войти в систему под логином и паролем от eMaktab, пройти в раздел курсы и приобрести нужный тренажер.