Президент фармони (ПФ-79-сон, 26.05.2023 й)га кўра, умумий ўрта таълим муассасаларида ўқувчилар сонидан келиб чиқиб, 2024 йил 1 январдан бошлаб Мактабгача ва мактаб таълими вазирлиги тизимидаги таълим ташкилотларида «New Education» тариф режаси жорий этилади.
— таълим муассасаларидаги болалар сонидан келиб чиқиб, «New Education» тариф режаси интернет тезлиги ҳажмлари белгиланади;
— таълим муассасаларида 400 нафаргача ўқувчиси бўлган умумий ўрта таълим муассасаларида Интернет тезлиги камида 40 Мбит/с, ўқувчилар сони 400 нафардан кўп бўлганларда – камида 100 Мбит/с бўлади.
«New Education» тариф режасининг ҳар бир тезликдаги пакети учун ҳар ойлик абонент тўлови миқдорларини белгилаш ва бунда таълим ташкилотлари томонидан интернет хизматларидан тунги вақтда фойдаланилмаслиги инобатга олинади.

Согласно указу президента (УП-79 от 26.05.2023), исходя из численности обучающихся в общеобразовательных учреждениях среднего общего образования, с 1 января 2024 года в образовательных организациях системы Министерства дошкольного и школьного образования вводится тарифный план «New Education».
— исходя из количества детей в образовательных учреждениях определяются объемы скорости интернета тарифного плана «New Education»;
— в общеобразовательных учреждениях с численностью учащихся до 400 человек скорость интернета будет не менее 40 Мбит/с, с численностью учащихся более 400 человек – не менее 100 Мбит/с.
Определяется размер ежемесячной абонентской платы по каждому высокоскоростному пакету тарифного плана «New Education» с учетом того, что образовательные организации не будут пользоваться услугами сети Интернет в ночное время.