Avval xabar qilinganidek, Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Oʻzbekiston – 2030” strategiyasini “Yoshlar va biznesni qoʻllab-quvvatlash yili”da amalga oshirishga oid davlat dasturi toʻgʻrisida”gi Farmoni asosida “Mening maktabim” loyihasi yoʻlga qoʻyilgan edi.
Loyiha doirasida Iqtisodiyot va moliya vazirligi “Ochiq budjet” portalida oʻtkazilgan ovoz berish natijalariga koʻra, 14 ta tumanda sinov tarzida o‘tkazilgan loyiha doirasida 1387 ish gʻolib deb topildi.
Qariyb 28 mlrd. soʻmlik ushbu loyihalar doirasida umumtaʼlim maktablarining moddiy-texnik bazasini mustahkamlash uchun zarur mablagʻlar ajratilishi koʻzda tutilgan.

Объявлены победители первого сезона проекта «Моя школа» - Ta’lim / Образование
Как сообщалось ранее, на основании Указа Президента Республики Узбекистан «О государственной программе по реализации стратегии Узбекистан – 2030» в «Год поддержки молодежи и бизнеса» был запущен проект “Моя школа”.
Объявлены победители первого сезона проекта Моя школа
По результатам голосования, проведенного на портале «Открытый бюджет» Министерства экономики и финансов в рамках проекта, в 14 районах победителями признаны 1387 работ.
В рамках данных проектов общей стоимостью почти 28 млрд сумов планируется направить необходимые средства на укрепление материально-технической базы общеобразовательных школ.